Metinukų aukcionas. Tattersalls October Yearling Sale Book 2

2013 10 23

Gera turėt universitetą, kuris rūpinasi mūsų švietimu ne tik teoretiškai, bet ir praktiškai - jau nuo pat pirmo kurso! Praeitą ketvirtadienį apturėjom trip'ą į metinukų aukcioną Newmarkete. Tattersalls - tai didelis kompleksas skirtas specialiai žirgų pardavimui aukcione. Norint užrašyti metinuką į šį aukcioną jums atsieis nei daug nei mažai - 1200svarų. Nežinau visų kainų skirtingoms žirgų amžiaus grupėms, bet šis aukcionas yra pats brangiausias UK būtent dėl mokesčių. Sakysite, kam mokėti už tai, kad Jūsų žirgas būtų parduotas per tarpininkus? Atsakymas būtų paprastas : jei kyla toks klausimas, Jūs būtinai turite apsilankyti Tattersalls. Tai labai didelė įmonė, kuri moka dirbti savo darbą labai profesionaliai. Išsiuntus žirgo dokumentus į šią korporaciją, žirgas yra įtraukiamas į aukciono katalogą. Jame yra pažymima visa žirgo kilmė, surašomi visi kumeliuko motinos pasiekimai + jos palikuonių pasiekimai. Kuo daugiau juodo šrifto (Listed  ir Gr.3, Gr.2, Gr.3 laimėtojų), tuo arklys bus brangesnis. Ir visiškai nesvarbu kaip jis atrodo, dėl to kaina tikrai kils. Norint dar pakelti žirgo kainą, žirgai yra nominuojami EBF ir BC nominacijom. Katalogai yra išsiunčiami visiems potencialiems klientams bei dalinami nemokamai pačiame Tattersalle.

 

  Katalogai paruošti, belieka pamatyti žirgus. Dauguma aukštos klasės metinukų yra atvežami į aukcioną kelias dienas prieš jį. Sakysite, jie vis dar kumeliukai ir turėtų bėgiot pievose? Tik ne lenktyninių žirgų pasaulyje. Metinuko paruošimas prieš aukcionus trunka nuo dviejų savaičių iki kelių mėnesių. Visi žirgai atrodo kiek įmanoma patraukliau, dauguma jų - pakaustyti ant visų keturių. Kadangi viskas UK yra išskirstyta, yra specialios arklidės ir tam tikro paruošimo žmonės, kurie augina ir ruošia būtent metinukus. Kai jie pasiekia aukcioną, ateina kita naujų, žalių arkliukų karta ir vėl viskas iš naujo. Tai labai atsakingas ir neprognozuojamas darbas, nes būtent youngstock susižaloja dažniausiai. Turime ir lietuvį dirbantį tokioje arklidėje Newmarket, tad jei reikia brangaus metinuko - galite kreiptis, duosiu kontaktus.

  In the ring. Tik atvažiavus įžengus į aukciono teritoriją - komentatoriaus balsas aidi labai garsiai ir itin greitai. Prie ringo yra keli ekranai, kuriuose yra rodomas žirgo numeris ir kaina. Ekranai yra ir pačiame ringe, jų yra 4, kad pirkėjai galėtų matyti kainą ir sekti arklio numerį iš bet kurios vietos ringe. Kadangi komentatorių darbas nėra lengvas, jie keičiasi kas pusė valandos ir kiekvienas turi skirtingą pardavimo stilių. Tai stebėti itin įdomu, nes vėl vyksta kova - kaip pateiksi žirgą, taip ir kels kainą. Tai ir buvo pati įdomiausia aukciono dalis : pamatyti, kaip kaina kyla tiesiog komentatoriaus dėka. Visi pameta susidomėjimą, ir tik komentatoriaus dėka žirgo kaina vėl pakeliama ir ne vienu ar dviem tūkstančiais ginėjų, o dešimtimis.
  Nusipirkus kumeliuką Jums yra suteikiama galimybė patikrinti jo kraują (dopingo kontrolė) ir pasikonsultuoti su veterinaru, kuris nustato širdies pulsą. Žirgas gali būti tikrinamas kartu su veterinaru prieš aukcioną ir po jo. Taip pat Jūs turite teisę žiūrėti žirgo žinginę kiek tik norite kartų, kiti aliūrai nerodomi. Taigi, perkate kilmę ir žinginę, ką žirgas rodys po metų kitų niekam dar nežinia. :)
 My tips: 

  •  Būtinai peržiūrėkite visą katalogą prieš važiuojant į aukcioną. Išsirinkite savo favoritus, juos pasižymėkite. 
  • Susidėliokite laiką prieš atvykstant į aukcioną. Jei turite apžiūrėti daug žirgų, atvykite kelias valandas prieš aukcionui prasidedant. Jei turite apžiūrėti tik kelis žirgus, galite atvažiuoti aukciono eigoje. Atkreipkite dėmesį kokie atstumai yra tarp pasirinktų žirgų numerių. Kartais norimi žirgai eina vienas po kito, todėl reiktų atvažiuoti anksčiau ir apsižiūrėti žirgus arklidėse. 
  • Vežkitės draugą, kuris galėtų jus pristabdyti. Aukcionas yra vieta, kur pinigai keliauja labai greitai. Tattersalls naudai, ne Jūsų. 

  • Tattersalls žirgus parduoda ginėjomis.  1gns = 1.05£ 1 svaras keliauja arklio pardavėjui, 5 pencai gamina pelną Tattersalls. Taigi pati Tattersalls komanda užsidirbinėja algą. 

Tikiuos viską išreiškiau daug maž aiškiai. Laaaabai noriu komentarų, kokio nors feedbacko ir klausimu!
xx